Sedos kultūros centro muzikavimo grupė „Sedos romansai"

Sedos kultūros centro muzikavimo grupė „Sedos romansai“.  Vadovė Lina Rupšienė.Sedos kultūros centro muzikavimo grupė „Sedos romansai“ (vadovė L. Rupšienė) įkurta 2001 metais. Grupę sudaro 16 narių: 3 muzikantai, grojantys birbyne, akordeonu, gitara  ir kontrabosu ir 13 dainininkų, iš kurių 11 moterys ir 2 vyrai, kurie dainavimo ir grojimo patirties semiasi ir kituose ansambliuose.
„Sedos romansai“ koncertuose stengiasi atkurti romanso dainavimo ir grojimo manierą, kruopščiai parenkant ne tik romansus, bet ir tam tinkamus rūbus.
„Sedos romansai“ koncertuoja Sedos miestelio bei Mažeikių krašto šventėse, aktyviai dalyvauja rajono kaimo bendruomenių kultūrinėse programose, įvairių organizacijų rengiamose šventėse bei vakaronėse, aktyviai įsijungia į tradicinę Sedos miestelio Užgavėnių šventę.
Įsimintini koncertai įvyko Raudondvario ir Burbiškio dvaruose, romansų festivaliuose „Nakties romansas“ Akmenėje , „Rudens romansas“ Kelmėje, graži koncertinė draugystė sieja su Kauno Žemės Ūkio Rūmais. 2005 m. ansamblis dalyvavo Lietuvos TV laidoje „Duokim garo“.
Nuo 2006 metų kolektyvas dalyvauja folkloro festivalyje „Geid vuolongėlė“ Sedoje.
Kolektyvas sėkmingai dalyvavo tarptautiniame folkloro festivalyje Vilniuje „Skamba skamba kankliai – 2010“.
Nuo 2009 metų kolektyvas „Sedos romansai“ trečius metus rengia Žemaitijos krašto romansų atlikėjų bei kolektyvų festivalį Sedoje „Žiemos romansas“, į kuriuos pritraukia įvairų romansų atlikėjų solistų bei muzikavimo grupių iš visos Lietuvos.