Seda laukia svečių iš Vokietijos- Laggenbeck

Laggenbeck

 
Nuo  1900 m.  Laggenbecke šoko per vestuves ir kitas šventes, kadrilius. Siekiant tai išsaugoti ateities kartoms, buvo  įkūrta Šv.  KAB 1932 metais, - klubas,  tautinių šokių grupė. 1935 m. grupė buvo uždrausta .1947 m. po karo prasidėjo grupės atkūrimas. Nuo aštuntojo dešimtmečio grupė skiria daug dėmesio senųjų tradicijų ir amatų išsaugojimui. Ypatingas dėmesys skiriamas  tarptautinio supratimo priežiūrai, skatinamas draugiškas susidūrimas skirtingų kultūrų ir tautybių. Grupė dėvi Tecklenburger valstiečių kostiumais, nes jie buvo dėvimi 1800 m. iki Tecklenburger šalies gyventojų. Ji šoka daugiausia senų Vestfalijos liaudies šokius su  mediniais batais - klumpėmis. Jau keletą metų rūpinasi naujai sukurta kalnų vyrų šokių grupe, kultūros paveldu - Bergmann šokiais ir dainomis, senas kalnų vyrų uniformas turinčių angliakasių. Širdingai groja tautinių šokių grupė senus šokius, muzikos aplinkoje.
Šiandien tautinių šokių grupėje yra 259 nariai. Vaikų grupė nuo 5 iki 15 metų - 24 vaikai, kurie šoka daugiausia Vestfalijos liaudies šokius. Aktyvi šokėjų grupė, kurios nariai nuo 16 metų, kurie kiekvieną penktadienį namuose daro liaudies šokių repeticijas. Aktyvios grupės šoka 2-6 kartus per mėnesį šokių scenose. Šokėjus remia rėmėjai, kurie kasmet peržiūri liaudies šokių grupės darbą.
Tradicija yra draugauti su daug nacionalinių ir tarptautinių partnerių grupėms, gyva keistis koncertais, išlaikyti tradicijas. Šiuo metu grupė teigia aktyviai keičiasi su grupėmis iš JAV, Belgijos, Bosnijos-Hercegovinos, Brazilijos, Danijos, Anglijos, Estijos, Suomijos, Prancūzijos, Airijos, Izraelio, Italijos, Latvijos, Liuksemburgo, Meksikos, Nepalo, Nyderlandais, Norvegijos, Austrijos, Lenkijos, Rusijos, Škotijos, Švedijos, Šveicarijos, Slovakijos, Ispanijos, Svazilando, Turkijos, Vengrijos, Baltarusijos, Kipro ir atvyksta į Lietuvą. Su daugeliu grupių iš visos Vokietijos išlaikoma tradicija keistis koncertais. Be to, iš įkūrėjų grupės Laggenbeck, 1975 m. įkurta Vokietijos CIOFF  skyriuje. Nuo 1970 m. tarptautiniu lygmeniu siekiama išsaugoti i tradicinę kultūrą.
Kas penkerius metus, tautinių šokių grupė organizuoja nuo 1962 m. Tarptautinę jaunimo stovyklą – pagrindinį renginį, į kurį suvažiuoja liaudies šokių ir tradicinių festivalio muzikos ir šokių grupės iš Vokietijos, Europos ir užsienio. Ypatumas, kad šiame festivalyje aktyviai dalyvauja Laggenbeck gyventojai, kurie priima  užsienio svečius į savo šeimas . Į 10-tą tarptautinę jaunimo stovyklą 2007 m. liepos mėnesį buvo atvykę 434 svečiai. Per  šiuos privataus investavimo metus susiformavo draugystė visame pasaulyje. Kita 11 Tarptautinė jaunimo stovykla vyks nuo  2012-07-31 iki 2012-08-06 Laggenbeck. Į ją kviečiamas Sedos kultūros centro folkloro ansamblis „Rėmolee“.
Lankydamiesi Sedoje, svečiai susipažins su Žemaitijos kraštu, lankysis Kuršių Nerijoje, Platelių nacionaliniame parke, Viekšniuose, programą pristatys Sedoje – Joninių šventėje.
Svečiai iš VokietijosKuršių nerijojeSvečių sutikimasSvečių sutikimas
Kuršių Nerijoje
Kuršių NerijojeKuršių nerijaLaggenbeckLaggenbeck Lietuvoje